Карлеуша со емотивна порака: Втора годишнина од смртта на нејзината мајка (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Пејачката Јелена Карлеуша доживеа семејна трагедија на денешен ден, 3 март, пред две години, кога нејзината мајка Дивна Карлеуша почина по долга борба со тешка болест.

По тој повод, Карлеуша се огласи на Инстаграм, каде објави фотографија од нејзината покојна мајка и напиша:

„Само ги затворам очите и тука си… го слушам твојот глас и сè е во ред. Те сакам, не грижи се… 25.01.1958 -03.03.2019 Дивна (Сликата е направена во болницата ВМА, ја фотографирав убава и насмеана додека одевме да прими хемотерапија. Таа прими безброј од нив, секогаш насмеана и никој да не види колку ѝ е тешко… да не видам јас… Кој ја знаеше дека Дивна знае дека таквата жена не може да се опише со зборови… и ја поставив оваа слика само за да видат луѓето колку е убава… мојата љубов, мојот борец, моето засолниште од злото, мојот мир… Секој мој успех беше заради неа, да биде горда… и секој ќе биде за неа)“, напиша Карлеуша.

loading...

Слични содржини