Казнети 25 лица поради неносење на маска

од Milan1

Во текот на изминатото деноноќие (25.10/26.10.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 23 прекршоци, информираат од МВР.

Слични содржини