Ќе ги грее љубов во студените денови: 5 знаци од зодијакот ќе ја најдат својата сродна душа оваа зима

од Берта Китинска

Според астролозите, зимските месеци оваа година, на некои знаци од Зодијакот ќе им донесат можност да ја пронајдат својата „сродна душа“, ако веќе не го направиле тоа.

Доколку сте меѓу овие пет хороскопски знаци, надевајте се дека оваа зима ќе уживате во длабоки емоции и искрена љубов која ќе ве стопли.

1. Бик
Слободните Бикови имаат големи шанси да започнат нова врска која ќе прерасне во многу сериозна врска, можеби ќе се крунисана со брак. Конечно ќе запознаете личност која ќе остане со вас долго време. Зафатените Бикови имаат можност да започнат заеднички живот со партнерот или да ја подигнат врската на повисоко ниво.Оние Бикови кои се во лоши врски и кои сакаат да раскинат, ќе стават крај на приказните кои ги „гуши“, но нема да страдаат, бидејќи многу брзо ќе запознаат некој вреден за внимание.

2. Девица
Некои Девици веќе чекаат бурна љубовна романса во јануари, која можеби нема да биде толку среќен крај. Сепак, не очајувајте, бидејќи во првите месеци од годината ќе ја сретнете личноста што ја сакате и ќе уживате со него, исполнети со љубов и разбирање.

3. Вага
Многу Ваги во претходните години беа разочарани во љубовта, но за нив доаѓа подобро време. Зимава им се насмевнува среќата и тоа со некој кога слободно може да се каже дека тоа е „љубовта на нивниот живот“.За некои тоа ќе биде личност што ја сакале одамна и која можеби никогаш не престанала да ја сака, а за други некој сосема нов. На Вагите им претстои прекрасен период, полн со емоции.

4. Јарец
Се додека Сонцето е во вашиот знак, но и кога ќе премине во Водолија ќе имате среќа во љубовта, која ќе трае за време на владеењето на Рибите, што значи до втората половина на март. На многумина им го привлекувате вниманието, од сите страни се појавуваат додворувачи, а меѓу нив се крие вашиот потенцијално совршен партнер.
Време е да го отворите срцето за љубовта, да ја покажете својата скриена топлина и да и дадете шанса на вистинската личност за вас.

5. Водолија
Исто како и со планетата која владее со Водолија – Уран, сè ќе се случи ненадејно. По периодот на смиреност кој траеше последните неколку години, кога ништо не се случуваше во љубовта, владее вистинска бура од емоции и страсти каква што многу Водолии никогаш досега не ја почувствувале.Некои од претставниците на овој знак ќе бидат во дилема, бидејќи ќе можат да избираат меѓу неколку додворувачи. Една фатална средба го носи сето она по кое твоето срце копнеело. Февруари ви носи неочекувана романса.

Слични содржини