Актуелно
Почетна / Сцена / Ќерката на Рејчел и Рос од „Пријатели“ го прослави 18-тиот роденден: Како денес изгледаат актерките? (ВИДЕО/ФОТО)

Ќерката на Рејчел и Рос од „Пријатели“ го прослави 18-тиот роденден: Како денес изгледаат актерките? (ВИДЕО/ФОТО)

Фановите на култната серија „Пријатели“ имаат причина да ги слават овие денови. Ема Гелер-Грин, ќерка на Рејчел и Рос, наполни 18 години, а Нетфликс по тој повод посвети објава на социјалните медиуми.

Ема ја играа актерките близнаци Ноел и Ками Шелдон, чиј чичко и тетка од малите екрани или Кортни Кокс и Метју Пери ја снимија пораката по повод првиот роденден.

„Според Интернет, 4 април е роденден на Ема Гелер-Грин. Затоа, претпоставуваме дека таа конечно ќе добие порака од Моника и од Чендлер“, се вели во објавата.

Поточно, во епизодата „Оној со тортата“, Моника и Чендлер ја снимија пораката на Ема која ќе ја добие во 2020 година.

„Здраво Ема, сега е 2020 година. Дали сè уште уживаш во твојата дремка? Ние сме чичко Моника и чичко Чендлер, патем, можеби нема да нè препознаеш затоа што не разговаравме со твоите родители веќе 17 години“ велат во неа.

Тоа беше откако тие беа принудени во серија да го откажат романтичниот одмор за да присуствуваат на првиот роденден на нивната внука.

Инаку, на 1 јануари годинава Ноел одговори на пораката на Чендлер преку социјалните медиуми.

„Само што се разбудив од најдобрата дремка на сите времиња, среќна 2020 година !!“, напиша таа со фотографија на која држи кригла со логото на кафулето CentraL Perk, што беше омилено место за собирање на популарниот тим.

Улогата на Ноел и Ками за прв пат беше претставена во 2002 година, а една година подоцна ја играа по случаен избор. По „Пријатели“ тие глумеа во неколку помали проекти и го направија своето големо деби во Холивуд во филмот „Us“.

loading...