Кевин Харт наскоро ќе стане татко по четврти пат

од Vladimir Zorba

Кевин Харт и неговата сопруга Енико Париш објавија дека го очекуваат своето второ дете. Американскиот актер веќе е татко на уште две деца од претходниот брак.

Семејството за Кевин Харт расте. Американскиот актер откри на својот профил на Инстаграм дека неговата сопруга Енико Париш во моментов е бремена со нивното второ дете.

„Шестчлено семејство. Благословен“, тој напиша до фотографија од заоблениот стомак на неговата сопруга. На нејзината страница, идната мајка додаде: „Бебе # 2. Со сето она што се случува, ги броиме нашите благослови и не би можеле да бидеме повеќе благодарни што наскоро ќе бидеме шестчлено семејство“, напиша 35-годишната Енико.

Американската ѕвезда има уште две деца, родени од претходниот брак со Тори Харт, со која се разведе во 2011 година по осум години брак – Хевен е роден во 2005 година и Хендрикс во 2007 година. Кевин се ожении за Енико во 2016 година по шестгодишна врска. Во 2017 година се роди малиот Кензо.

Овој среќен настан е во секој случај навремен за двојката, која минала низ тешки периоди во последните месеци. Во септември 2019 година, Кевин Харт беше сериозно повреден во сообраќајна несреќа. 40-годишниот актер беше подложен на операција на грбот.

loading...

Слични содржини