Ким Кардашијан и роденден: Наполни 40 години со „скромна“ забава на приватен остров

од Vladimir Zorba

Ким Кардашијан Вест го прослави својот 40-ти роденден на приватен остров со семејството и многу пријатели.

Поранешната sвезда на реалити шоуто беше критикувана за организирање раскошна забава во странство за време на пандемијата на коронавирусот, на која никој не носеше маска или држеше физичка дистанца.

Таа вели дека патувањето го организирала по две недели, во текот на кои имала неколку лекарски прегледи и ги замолила сите гости да бидат во карантин.

Објави фотографии од прославата на Твитер и напиша дека сето тоа „ја потсетило на тоа колку е привилегирана во животот“.

Повеќе од милион луѓе во светот досега починаа од ефектите на вирусот, а економиите на многу земји се загрозени.

Во САД, рекорден број луѓе побараа надоместоци за невработеност оваа година, бидејќи многумина останаа без работа поради пандемијата.

„Пред Ковид, мислам дека никој од нас навистина не ценеше каков луксуз навистина е да се патува и да се биде заедно со семејството и пријателите во безбедно опкружување“, напиша Ким на Твитер.

„Во текот на две недели имавме неколку здравствени прегледи и ги замоливме сите гости да бидат во карантин пред патувањето. Ги изненадив моите најблиски патувајќи на приватен остров каде може да се преправаме дека сè е во ред, барем за некое време“.

Очигледно немаше интерес за гостите на забавата.

„Танцувавме, возевме велосипеди, пливавме покрај китови, возевме кајаци, гледавме филмови на плажа“, додаде Кардашијан.

„Сфатив дека за повеќето, ова е недостижно во моментот, па се потсетувам колку сум привилегирана во животот“.

Многумина коментираа што напиша таа.

Некои ја критикуваа затоа што на социјалните мрежи се пофали дека организирала забава.

„Многу убаво, некои мораа да се збогуваат од своите најблиски по телефон додека умираа сами во болница“,

„Убаво патување додека страда остатокот од светот. Навистина скромно и приземно“, напиша една корисничка.

Некој напиша под фотографијата на која луѓето што служеа на забавата и беа единствени со маски, дека изгледа дека „работниците не можеле да глумат дека сè е нормално“.

loading...

Слични содржини