Кличко со скандалозна изјава за коронавирусот

од Vladimir Zorba

Легендарниот украински боксер Витали Кличко даде скандалозна изјава за два заразени коронавирус. 48-годишниот поранешен шампион во тешка категорија во моментов е градоначалник на Киев.

При набројувањето на заразени со КОВИД-19 во украинската престолнина, Кличко ги идентификува како „неисправни“ двајца жители на Киев.

Се работи за 16-годишно момче и 17-годишно девојче.

Веројатно, боксерската легенда направила лапсус, мешајќи ги зборовите „неисправни“ и „неполнолетни“.

Слични содржини