Клои Кардашијан и Крис Џенер искешираа 37 милиони долари за реновирање на имот

од Vladimir Zorba

Реалити sвездата Клои Кардашијан и нејзината мајка Крис Џенер потрошија цело богатство за реновирање на нивниот имот во Калифорнија.

Имено, Клои и Крис имаат паралелни имоти на кои има две огромни вили кои сега се реновираат, за што потрошија неверојатни 37 милиони долари.

Аерофотографиите јасно ги покажуваат делата, како да е ископано целото земјиште. Во огромниот двор има машини, а се чини дека базенот се реновира.

Кардашијан и нејзината мајка не штеделе кога станува збор за реновирање, па потрошиле значителна сума пари за сè да изгледа како што замислувале.

Да потсетиме, Клои неодамна се најде во центарот на скандал, кога манекенката Сидни Чејс (23) на подкаст на Јутјуб откри дека на почетокот на оваа година била интимна со НБА вездата Тристан Томпсон (30), со кого Кардашијан има ќерка.

Инфлуенсерката изјави дека Тристан тогаш и рекол дека е слободен, но таа го прекинала контактот со кошаркарот веднаш штом дознала дека тој повторно е во врска со Клои. Ова не е прв пат Тристан да биде „фатен на дело“.

Откако беше снимен како се бакнува со друга додека Клои беше бремена и се бакнуваше со Џордан Вудс во 2019 година, Клои тогаш реши да им прости на измамите и да го остави таткото на нејзината ќерка да се врати во нејзиниот живот.

Слични содржини