Клуни: Се исплашив кога дознав дека ќе добијам близнаци

од Vladimir Zorba

Во своето последно интервју за телевизијата ЦБС, Џорџ Клуни зборуваше за новиот филм на Нетфликс „The Midnight Sky“, во кој игра. По тој повод, тој се осврна и на неговиот приватен живот, во врска со кој отсекогаш бил мистериозен.

Тој зборуваше во суперлативи за неговата сопруга Амал Клуни, со која се ожени пред шест години и неколку пати потенцираше колку таа љубов го сменила.

„Воопшто нема дискусија. Мојот живот е целосно променет откако Амал влезе во него. За прв пат, некој беше поважен од мене. Повеќе не бев себична, сè што правеше она беше поважно. И тогаш дојдоа децата. Тоа беше сè што сè уште недостасуваше за целосна среќа, и воопшто не замислував такво нешто “, изјави 59-годишниот холивудски заводник.

Објасни дека за време на врската со Амал, тој никогаш не зборувал за деца и брак, сè некако дојде само по себе, спонтано и природно.

Сепак, тој призна дека бил во благ шок и страв кога слушнал дека неговата сопруга носи близнаци.

„Имавме ултразвук. Откриле дека Амал носи момче, а потоа лекарот рекол дека видел уште едно бебе. Бев шокиран. Се плашев што ќе правам со две деца на моја возраст. Десет минути со неверување гледав во екранот “, се присети Клуни.

Без оглед на сè, денес тој е пресреќен што неговите близнаци Александар и Ела се имаат едни со други.

„Сето тоа е неописливо и многу убаво. Всушност, дури сега, кога поминавме неколку месеци во изолација и повеќе во куќата со децата, јас целосно ја разбирам мајка ми која одгледа две деца сама, без ничија помош “, заклучи актерот.

loading...

Слични содржини