Кога Бијонсе и „Адидас“ ги здружуваат силите, облините доаѓаат до израз (ФОТО)

од Vladimir Zorba

Бијонсе и „Адидас“ повторно се здружија и подготвија за љубителите на популарната спортска облека за модна марка нова колекција за која се претпоставува дека ќе биде распродадена, како што беше случај со првата колекција во јануари.

Првите фотографии од најновата колекција „Ајви Парк“, именувана по првата ќерка на американската пејачка, го видоа светлото на денот, а Бијонсе изгледа апсолутно сензационално.

Пејачката своите познати облини ги „стегна“ во тесна облека за вежбање, костими за капење, хеланки за велосипедизам, маици, па дури и струкирани јакни. Секако има нови патики и чанти што се носат околу половината. Облеката е во корал, светло жолта, темно зелена и месо боја.

Сите спортски предмети ќе бидат достапни во сите големини и ќе бидат родово неутрални, а новата колекција зборува за „внатрешната убавина, сила, еластичност и енергија на уметникот“.

Што се однесува до цените, може да се очекува дека артиклите ќе чинат помеѓу 27 евра за модни додатоци како торби и 220 евра за облека.

Бијонсе
Бијонсе
Бијонсе
Бијонсе
loading...

Слични содржини