Актуелно
Почетна / Магазин / Хороскоп / Кој стереотип го придружува вашиот хороскопски знак?

Кој стереотип го придружува вашиот хороскопски знак?

Мрзливи, импулсивни, лицемерни, неодлучни, драматични .. Еве ги вообичаените астролошки стереотипи за секој знак на зодијакот.

Овен – импулсивни

Тоа е огнен знак, што не значи дека тој е премногу темпераментен или не може да го контролира неговиот карактер.

„Овните се двигатели на зодијакот. Тие често реагираат нагло, но само кога ќе ги испитаат сите факти“, вели астрологот Лиза Стардаст и додава: „Тие се всушност многу методични. Затоа, не претпоставувајте дека не можат да бидат добар партнер или пријател заради она што го слушате за нивниот знак“.

Бик – мрзливи

Биковите се проследени со глас кој вели дека се мрзливи, што е далеку од вистината.

„Тие постојано работат на постигнување на поставените цели“, рече Стардаст, додавајќи дека уживаат во релаксирање, но само кога ќе ги завршат сите обврски, пренесува Bustle.com.

Близнаци – несигурни и дволични

Близнаците честопати можеме погрешно да ги окарактеризираме како несигурни и дволични. Астрологот смета дека ова не е во ред.

„Тие имаат тенденција да ги убедат другите дека не се во право, што ги прави да бидат дволични, но во реалноста тие се обидуваат да создадат хармонија меѓу другите“, вели Стардаст.

Покрај тоа, бидејќи со нив владее Меркур, од сите знаци, тие најбрзо воспостават комуникација со другите.

Рак – плачковци

И покрај тоа што нема ништо лошо во солзите, ракот има многу подобра контрола над своите емоции отколку што велат стереотипите за него.

„Со нив управува Месечината, а Ракот е најчувствителниот знак во зодијакот“, вели Стардаст и додава: „Раковите не дозволуваат самите лесно да се вознемируваат. Овој емотивен оклоп спречува подлабоки емоции во нив“.

Лавови – драматични

Иако не е целосно неточно, ова клише за лавот сепак е претерано.

„Сите ние слушаме гласини дека лавот е особено драматичен. Сепак, тие се само горди, така што излегува дека тие претерано реагираат“, вели тој.

Девица – мора да имаат сè под контрола

Девиците сакаат работите да се одиграат на одреден начин, но тоа не значи дека тие не се во можност да направат компромис. Тие сакаат ред и јасна комуникација затоа што тие се аналитички дел од Меркур“, вели Стардаст, додавајќи:

„Исто така, тие ќе ве посматраат сè додека не сфатат кои се фактите и што не се. Немојте веднаш да претпоставувате дека не можете да се дружите со девица, затоа што тие всушност се искрени и отворени за предлози“.

Вага – неодлучни

„Само затоа што вагата се обидува да најде баланс од нивната внатрешна природа, не значи дека тие се постојано незадоволни. Иако понекогаш е тешко да се остане избалансиран, Вагата наоѓа рамнотежа во анализирање на секоја ситуација“, вели Стардаст, додавајќи дека ја сакаат слободата, но кога ќе стапат во врска, тие се крајно лојални.

Шкорпија – опсесивни

Тие често се доживуваат како отровни, но тоа не значи дека се токсични, опсесивни или лошо е да ги имате на ваша страна.

„Шкорпиите гледаат на сите страни, судат врз основа на факти. Можеби ќе потрае подолго за да сфатат што навистина сакаат во животот, но штом го дознаат тоа, ќе направат се за да го добијат она што го предвидуваат“.

Стрелец – злобни

Иако стрелецот е претежно искрен, немојте да претпоставувате дека тој е злобен и саркастичен.

„Стрелецот навистина ги користи лакот и стрелата, но само со зборови, за да ја покаже својата искрена природа. Тој нема намера да повреди други“, вели Стардаст.

Јарец – ладни

Без оглед на тоа што се зборува за нив, тие не се ладни и бездушни работихолици. „Тие се чувствителни и забавни. Јарците се слатки и сакаат скоро сè што е околу нив. Тие работат напорно, но затоа што тие се паметни и добри во својата работа и решени и сакаат брзо да ја завршат секоја задача. Ако знаете Јарец што е премногу фокусиран и не ви одговара на работа, можеби работата е премногу стресна за него. Тие заслужуваат одмор затоа што навистина се многу љубезен знак“.

Водолија – луди

Иако сакаат авантури, тие не се „луди“ како што им се припишува. Тие често имаат репутација на „слободни љубовници“. Во реалноста, сепак, тие најмногу го сакаат редот и структурата – но размислуваат надвор од кутијата“, вели Стардаст.

Ако го имате овој знак меѓу пријателите, забавата ви е загарантирана.

Риби – чудни

Не се сите риби доверливи или недостапни.

„Тие живеат под вода и го гледаат материјалниот свет поинаку од повеќето, заради креативниот ум што го имаат“, вели Стардаст, додавајќи:

„Иако тие често пливаат далеку од другите и живеат во нивниот подводен свет, тие се лојални и не сакаат да ги навредуваат другите – тие само живеат во нивниот свет“.

loading...