Која е најлошата особина на секој хороскопски знак?

од Берта Китинска

Секој од нас си има одредени „бубачки“ поради кои некогаш останатите може да го оценат како лоша или комплицирана личност.

Што вели астрологијата за тоа? Која е најлошата особина на секој хороскопски знак?

Овен – нетрпелив, арогантен и раздразлив

Бик – тврдоглав, посесивен и материјалист

Близнаци – непредвидлив, незаинтересиран и неконкретен

Рак – цело време се брани бидејќи мисли дека го напаѓаат

Лав – ароганција, себичност и пасивна агресивност

Девица – тешко е да бидат задоволени од кој било аспект

Вага – мелодраматични, разгалени и своеглави

Скорпија – опсесивни, љубоморни и злопамтила

Стрелец – не се конзистентни во ставовите и не си ги знаат границите

Јарец – постојано загрижени и опседнати со мрачни сценарија

Водолија – не ризикуваат и чекаат друг да им ги реши проблемите

Риби – плашливи, здодевни и лесноверни

Слични содржини