Концертниот филм за турнејата на Тејлор Свифт ги собори рекордите на „Барби“ и „Опенхајмер“ (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

По турнејата, која беше распродадена со брзина на светлината, за која се бараат повеќе билети, а која се уште трае, од крајот на 2024 година, доаѓа и концертниот филм на најпопуларната поп ѕвезда во светот – Тејлор Свифт.

Најочекуваниот концертен филм TAYLOR SWIFT | THE ERAS TOUR ќе биде прикажана на 13 октомври од 18:00 часот во салата на МТС, кога ќе почне да се прикажува истовремено низ целиот свет.

За оние кои ќе ја пропуштат проекцијата на 13 октомври, проекциите на оваа продукција, која е прикажана во оригинален формат (без превод), ќе бидат отворени на 14 и 15 октомври од 18 часот.

Веројатно еден од најголемите поп-културни феномени на 21 век е секако Тејлор Свифт. Во Америка ги распродава турнеите на стадионите со брзина на светлината, а тамошните медиуми пишуваат дека нејзините обожаватели предизвикуваат земјотреси на концертите, а таа ја спасува Америка од рецесија.

Додека нејзината турнеја, која го носи истото име како и филмот, допрва треба да стигне до Европа, Тејлор веќе сними концертен филм кој треба да се прикажува во кината ширум светот.

И исто како и сè што прави оваа жена, без разлика дали тоа е издавање нов албум, нова верзија на стар албум, нов сингл, филмско издание или најава за концерт, билетите за овој концертен филм се распродадени истиот ден.

Само во Америка, авансната продажба на билети за овој филм ја надмина првата викенд-продажба на „Барби“ и „Опенхајмер“, кои беа апсолутни блокбастери и соборија рекорди ова лето.

Слични содржини