Криси Тајген: Зошто објавив слики од мојот мртвороден син?

од Vladimir Zorba

Криси Тајген се појави на социјалните мрежи откако на почетокот на овој месец го загуби своето бебе во петтиот месец од бременоста. Таа беше мета на многу критики затоа што на својот Инстаграм објави фотографии на кои плаче во болница и го држи својот мртвороден син, а сега реши да објасни зошто ги објавила тие фотографии.

„Инсистирав Џон и мајка ми да сликаат сè, колку и да е непријатно“, изјави Криси и додаде дека нејзиниот сопруг мразел што мора да се слика во најлошиот момент од животот

„Знаев дека морам да го запомнам овој момент, како и најубавите моменти во нашиот брак, оние кога се венчавме и кога се родија првите две деца. Морав да ја споделам мојата приказна “, вели тој.

„Не можам да ви кажам колку ми е гајле што не ви се допаѓаат фотографиите. Не ми е гајле што не би го сториле вие тоа. Преживеав, решив да го сторам тоа и најмногу од се, овие фотографии не се за било кого, туку за луѓе кои го проживеале ова или се доволно љубопитни. Овие фотографии се наменети само за луѓе на кои им се потребни. Она што другите мислат не е важно“, напиша таа.

Таа вели дека никогаш нема да може да го заборави ова искуство. Таа, нејзината мајка и сопругот го држеле мртвороденчето и се фотографираа со него.

„Ги замолив медицинските сестри да ми ги покажат неговите раце и нозе, ги бакнував нон-стоп“, напиша таа.

loading...

Слични содржини