Кривична за тројца малолетници кои претепале дете во Скопје

од Stefanija Kuzmanovska

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Скопје и еден малолетник од Тетово поради постоње основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Пријавените, на 11.02.2024 во трговски центар во Скопје, поради претходно недоразбирање, физички нападнале друг малолетник и му нанеле повреди, соопштија од МВР.

Слични содржини