Кривокапиќ ја покани Брнабиќ да ја посети Црна Гора

од Vladimir Zorba

Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, ја покани премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, да ја посети Црна Гора, пренесува „Вијести“.

Брнабиќ била поканет да го посети главниот град на почетокот на 2021 година, наведува весникот во Подгорица, повикувајќи се на неименувани извори, пренесува Танјуг.

Слични содржини