Kумановец претепан од 5 лица во угостителски објект

од Берта Китинска

На 30.04.2022 во 12.00 часот Н.П.(25) од Куманово пријавил дека околу 03.30 часот во угостителски објект во Куманово бил физички нападнат од Н.В., В.Т. и уште три лица.

Се работи на расчистување на случајот.

Слични содржини