Курти: Нападите на северот на Косово продолжуваат

од Vladimir Zorba

Косовскиот премиер Албин Курти на прес-конференцијата рече дека „денеска е тежок ден за Косово“.

„Убиството на полицаец треба да се претвори во уште поголем ангажман во борбата против бандите, дивоградбите, криминалот и тероризмот, кои ја загрозуваат безбедноста на граѓаните и уставниот поредок.

Тој рече и дека нападите во областа каде што е убиен полицаецот се уште траат.

Слични содржини