Актуелно
Почетна / Спорт / Лалана ќе го напушти Ливерпул откако ќе му истече договорот на крајот на сезоната

Лалана ќе го напушти Ливерпул откако ќе му истече договорот на крајот на сезоната

Адам Лалана ќе го напушти Ливерпул откако ќе му истече договорот на крајот на сезоната, откри „Атлетик“. 31-годишниот играч од средниот ред ретко паѓа во плановите на менаџерот Јирген Клоп, и покрај тоа што е еден од најискусните во составот.

Договорот на играчот нема да биде обновен, според новинарот Џејмс Пирс, кој долги години е близок до тимот како автор на локалниот „Ливерпул Ехо“.

„Не знам дали Минамино ќе биде замена на Лалана, но тој сигурно ќе ја засили оваа област во составот. Лалана ќе замине на крајот од сезоната“, рече Пирс и за веста дека тимот од Мерсисајд ќе го привлече јапонскиот репрезентативец Такуми Минамино од австрискиот шампион Салцбург.

loading...