Лазаров го објави списокот за Медитеранските игри: Манасков повторно во репрезентацијата

од Берта Китинска

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров го објави списокот на ракометари кои ќе настапат на Медитеранските игри кои почнуваат на 25 јуни.

На списокот има неколку од искусните ракометари како што се Филип Талекси, Мартин Томовски и Дејан Манасков, останатите претежно се помлади на кои селекторот сака да им даде шанса за докажување.

Слични содржини