ЛАЖЕН РОДЕНДЕН НА ДУРЕНТ: Соиграч ги убеди сите дека му е роденден, па му отпеаја песна (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Олимписките игри штотуку започнаа, а спортистите веќе започнаа да се шегуваат. Прв на удар беше НБА sвездата Кевин Дурент, на чива сметка се пошегува неговиот соиграч Џавал МекГи пред целата американска делегација.

Имено, МекГи ги убеди сите дека денес му е роденден на Дурент, па му отпеаја песна, а тој збунето ги гледаше и беше во шок.

Инаку, Дурент е роден на 29 септември 1988 година.

Слични содржини