Легендарна сцена во Катар: Навивач го соблече дресот на Саудиска Арабија и почна да навива за Полјаците по голот на Левандовски

од Vladimir Zorba

Фудбалската репрезентација на Полска ја победи Саудиска Арабија со 2:0 во натпреварот од 2.коло од групата Ц на Светското првенство, а еден од моментите на натпреварот кој привлече големо внимание дојде од трибините.

Имено, еден од навивачите на Саудиска Арабија направи „финта кога го следеше натпреварот во дресот на Саудиска Арабија, а по голот на Левандовски го соблече дресот и почна да навива за полскиот тим во дресот на Левандовски.

Слични содржини