Актуелно
Почетна / Сцена / Лејди Гага со нов албум и нов имиџ

Лејди Гага со нов албум и нов имиџ

Пејачката Лејди Гага во петокот го издаде својот шести албум, дури 12 години по излегувањето на дебитантскиот албум „ The Fame“ кој ја направи ѕвезда. На новиот албум нема ниту една балада, а со истиот музичката дива се враќа во нејзините dance-pop денови.

loading...