Лорен Санчез покажа како Безос го поминува времето помеѓу сите состаноци

Свршеницата на милијардерот Џеф Безос е активна на Инстаграм каде што често ги споделува своите размислувања и некои животни моменти со своите следбеници. Таа со последната објава покажа како ја поминува паузата за ручек со вереникот

од Vladimir Zorba
530 прегледи

350 илјади луѓе на Инстаграм ја следат Лорен Санчез, популарната свршеница на ко-основачот на Амазон, која на социјалните мрежи покажува делови од животот на популарниот милијардер.

Откако ја објавија својата љубов во јавноста, Џеф Безос и неговата сакана не се срамат да покажат колку се среќни во љубовта, а најновата објава на атрактивната Санчез покажува како поминуваат време меѓу состаноците на Безос.

Санчез на Инстаграм сподели симпатична фотографија од парот излезен на прошетка, со наслов: „Ништо не е подобро да го видите на ручек помеѓу неговите состаноци“.

Кети Пери и Крис Џенер, блиски пријатели на парот, ја коментираа фотографијата.

Новинарката добитничка на Еми и поранешниот претседател и извршен директор на Амазон се верија кон крајот на мај, откако ја објавија својата врска во јануари 2019 година. Откако ја признаа својата љубов пред јавноста, Безос и Санчез се неразделни и посетија многу забави заедно, вклучувајќи ја и онаа на Vanity Fair по Оскарите во 2023 година.

Летово заедно го поминаа на импозантната едрилица по име „Кора“, а на неа запловија до хрватското приморје и ја посетија областа Дубровник.

Слични содржини