Македонските ракометари поразени од Шведска

од Берта Китинска

Mакедонска репрезентација доживеа пораз од 32-20 од Шведска на отворањето на Светското првенство 2021 во Египет.

Лазаров со пет гола беше прв стрелец, четири од нив ги постигна од седум метри, на другата страна Вале имаше шест погодоци.

loading...

Слични содржини