Макрон пристигна во официјална посета на Кина

од Stefanija Kuzmanovska

Францускиот претседател Емануел Макрон пристигна во Пекинг во официјална посета на Кина, при што ќе се сретне со кинескиот претседател Си Џинпинг.

Макрон ќе престојува во посета на Кина до 7 април.

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, заедно со Макрон ќе престојува во посета на Кина.

Слични содржини