Малолетник од Боговиње застрелал свој другар

од Nikola Popovski

Од МВР соопштија дека 17-годишник од Пирок во Боговиње, бил донесен во тетовската болница со рана од огнено оружје во пределот на градите.

„По преземени мерки било утврдено дека во домот на Ј.М. во с.Пирок, кој бил во Швајцарија, неговиот син и повредениот малолетник го пронашле пиштолот и додека синот на Ј.М. го држел пиштолот испукал еден куршум“, соопшти полицијата.

Увид на местото извршила полициска екипа.

Слични содржини