Малолетник турнат и ограбен во Шуто Оризари

од Milan1

Вчера во 10.40 часот во СВР Скопје И.Ф.(37) од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот на подрачје на Шуто Оризари неговиот 16 годишен син бил турнат од едно лице кое со закана со остар предмет му одзело мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Слични содржини