Актуелно
Почетна / Сцена / Меган Маркл прогласена за највлијателна модна личност

Меган Маркл прогласена за највлијателна модна личност

Војвотката од Сасекс е прогласена за највлијателна модна личност за 2019 година, според онлајн пребарувањето за мода.

View this post on Instagram

#news Duches Meghan has been named People’s Most powerfull Dresser of 2019 @people ❤️❤️ 👌 #meghanmarklestyle #meghan #meghanmarklestyle #meghanmarkle #princessmeghan #harryandmegan #harryandmeghan #meghanandharry #princeharryandmeghan #harrywinstonring #sussex #sussexroyal #dukeandduchessofsussex #sussexcounty #royalfamily #royal #katemiddleton #duchessofsussex #duchessofcambridge #princewilliam #princegeorge #princearchie#archieharrison #meghanmarkle #harry #princeharry #meganandharry #meganmarkle #meghan #meghanmarklestyle #meghanmarklestyle #princessmeghan #harryandmegan #harryandmeghan #meghanandharry #princeharryandmeghan #harrywinstonring #sussex #sussexroyal #dukeandduchessofsussex #sussexcounty #royalfamily #royal #katemiddleton #duchessofsussex #duchessofcambridge #princewilliam #meghanmarkle#meghanmarkle

A post shared by Meghan and Harry❤️ (@sussex.royal.family) on

Базирано на онлајн резултатите за пребарување, поранешната актерка, е најпребарувана на платформата како влијателна модна икона.

Страницата на онлајн купување Lyst, ги колектирала пребарувањата на 104 милиони купувачи, базирани на тоа „чиј професионален стил бил најпребаруван при продажба, вести и спомнување на социјалните мрежи во последите 12 месеци“.

Lyst открил дека, во просек, изборот на Меган донел до зголемување од 216 проценти во пребарувањето на фустани и слично.

loading...