Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

До наредна прилика: Меган и Хари се простија од титулата и фановите

Меган Маркл и принцот Хари ја напуштија Велика Британија и прво се преселија во Ванкувер, а сега и во Лос Анџелес. Британските медиуми пишруваат дека Меган Маркл таму ќе се обиде да ја оживее својата актерска кариера која ја остави поради кралското семејство. Од денеска тие и официјално престануваат да …

Повеќе

Кралицата ја вработи поранешната шефица на ПР на Меган и Хари

Вкупно 15 вработени кај војвотката и војводата од Сасекс мораа да бидат отпуштени или прераспределени откако парот се повлече од кралското семејство. Но, Сара Летам, која работеше како шеф на службата за односи со јавност, остана во кралското семејство и тоа ангажирана токму од кралицата Елизабета. Пред Меган и Хари, …

Повеќе

За два дена, Меган и Хари ќе останат без овие привилегии

Во вторник, 31 март, војводата и војвотката од Сасекс официјално ќе отстапат од своите кралски должности и ќе се посветат на својот нов живот, кој ќе го водат во Британија и Северна Америка. По овој датум, парот повеќе нема да ужива во привилегиите кои ги имаат членовите на монархијата. Повеќе …

Повеќе

Трамп ги предупреди Меган и Хари, еве што тие му вратија

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган не планираат да бараат од американската влада помош околу трошоците за своето осигурување, соопштија вчера нивните портпароли. Ваквата реакција на Хари и Меган следува како рекација на твитот на американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно напиша дек САД нема да плаќа за нивната …

Повеќе

Меган и принцот ја напуштија Канада

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ја напуштија Канада и се преселија во Лос Анџелес, каде планираат да живеат постојано откако се повлекоа од кралските должности, објави во четвртокот британскиот The Sun. Доколку им се верува на пишувањата на британските таблоиди, Хари и Меган со приватен лет заминале во …

Повеќе

Меган му забранила на Хари да го посети принцот Чарлс

Меган Маркл наводно му забранила на принцот Хари да го посети татко си Чарлс, кој е позитивен на коронавирусот. „Меган му рече на Хари дека под никој услов не е во ред сега да патува било каде, а особено во посета на принцот Чарлс кој е позитивен на коронавирусот“, рекол …

Повеќе

Лицемерие на дело? Му забрани на Хари да оди во Британија, а се селат во ЛА

Меган Маркл и Хари во среде светски хаос се преселија во Лос Анџелес, каде пристигнале со приватен авион. Ваквата постапка предизвика револт кај британската јавност, бидејќи принцот Чарлс е заразен со коронавирус, а Меган Маркл забранила Хари да патува таму, велејќи му дека е премногу ризично за нивното семејство. Но, …

Повеќе

Меган доби работа: Дизни ја ангажира за документарец

Пред неколку месеци Меган Маркл се согласи да го даде гласот за Дизни, а продукциската куќа за возврат најави дека сретствата ќе ги донира во добротворна установа за заштита на слоновите. Британските медиуми започнаа да шпекулираат како таа работа пропадна, па творците на Симпсонови ја повикаа Меган, но тогаш Дизни …

Повеќе

Меган и Хари заминаа од Канада: Еве каде престојуваат сега

Меган Маркл и принцот Хари заминале од нивниот дом во Ванкувер и сега се во САД, поточно во Лос Анџелес, каде Меган има свој дом. Засега, наводно се изолирани бидејќи патувале во време на пандемија. Иако тие од почетокот најавуваа дека ќе заминат во Канада, всушност, според нивните планови, сакале …

Повеќе

Меган и Хари со совети против коронавирус, но добија само саркастични коментари

Официјално принцот Чарлс е позитивен на коронавирус, а речиси сите членови од кралското семејство, дури и Меган и Хари, неодамна присуствуваа на повеќе манифестации и настани. Преку своите профили на социјалните мрежи тие споделија неколку совети, на што нивните обожаватели реагираа саркастично. Всушност, Меган и Хари, односно тимот кој ги …

Повеќе