Мешавина од три зачини ги топи мастите со рекордна брзина

од Vladimir Zorba
430 прегледи

Рецепт за слабеење со само три состојки предизвика глобално лудило, особено затоа што се повеќе луѓе го пробале и имаат само пофални зборови за оваа одлична комбинација!

Состојки:

– Зелен чај

– Цимет

– Ловоров лист

Подготовка:

Сварете 800 мл вода, тргнете ја од оган, па додадете 1 стапче цимет, 3 ловорови листови и рамна лажица зелен чај. Покријте и оставете да отстои 15 минути, па процедете.

Примена:

Кога станува збор за метаболизмот, важно е да знаете дека најдобро време за негово забрзување е рано наутро, веднаш по будењето.

Така, првата шолја од овој чај испијте ја на празен стомак. Втората шолја можете да ја испиете веднаш по појадокот, а третата навечер, непосредно пред спиење.

Со три шолји од овој чај дневно значително ќе ослабете, особено на критичните точки на телото, како што се стомакот, бутовите и задникот, а првите резултати се видливи по само 7 дена.

Оние кои го пробале овој чај велат дека по првата недела губат во просек по 8 сантиметри во половината!

Сите три состојки на овој напиток добро ги согоруваат мастите и го забрзуваат метаболизмот, а се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и слабеење треба да биде придружен со урамнотежена исхрана и умерена физичка активност.

Слични содржини