Мијалков пренесен во „Систина“, имал болки во стомакот

од Stefanija Kuzmanovska

Екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков попладнево од притвор во Шутка бил пренесен во болницата „Систина“.

Директорот на истражниот затвор „Скопје“, Филип Андонов ја потврдил информацијата за „Фокус“.

-На барање на одбраната и со одобрение од Судот, Мијалков е пренесен во „Аџибадем Систина“. Се жалел на болки во абдоменот. Таму ќе остане додека не завршат потребните испитувања, изјавил Андонов.

Слични содржини