МИЛАН ВО ПРОБЛЕМ: Тео Ернандез има корона

од Vladimir Zorba

Фудбалерот на Милан, Тео Ернандез е позитивен на коронавирус, објавено е на официјалната веб -страница на клубот.

Францускиот репрезентативец, кој игра како лев бек, доби позитивен тест по враќањето од завршниот турнир во Лигата на нации, нема изразени симптоми, се чувствува добро, тој е во изолација и нема да биде во тимот најмалку 15 дена.

Франција го освои трофејот во Лигата на нации, Ернандез го постигна победничкиот гол во полуфиналето против Белгија (3: 2), а потоа го одигра целиот натпревар во финалето против Шпанија (2: 1).

Слични содржини