Милвоки без Jaнис во петтиот дуел со Атланта

од Vladimir Zorba
336 прегледи

Кошаркарот на Милвоки, Јанис Адетокумбо, нема да настапи на петтиот натпревар од серијата против Атланта поради повреда на коленото.

Неговото лево колено беше повредено на почетокот на третата четвртина, кога доби благ удар во рекетот, а потоа незгодно слета.

Неговиот тим нема да го памети тој натпревар по добро и поради резултатото од самиот натпревар.
Атланта хоукс победи со резултат 110:88 во финалето на Истокот и израмни на 2: 2.

Слични содржини