Многумина се изненадени од нејзиниот изглед, но Џоан Колинс тврди дека се е природно

Познатата актерка Џоан Колинс годинава го прослави својот 90-ти роденден, а многумина со неверување го коментираат нејзиниот неверојатен изглед. Како што вели, младешкиот изглед им го должи на советите на мајка си

од Vladimir Zorba

Актерката Џоан Колинс годинава го прослави својот 90-ти роденден, а по секое нејзино појавување во јавноста јавноста се чуди како е можно таа да изгледа толку младо. 90-годишната актерка е вистински пример за „годините се само бројка“, и тврди дека никогаш не направила никакви промени на своето тело.

„Не направив ништо. Не можев да го сторам сето тоа. Прво имам фобија од игли. Мајка ми ми рече да се хидратирам и да користам ноќна крема“, го коментираше неверувањето на многумина актерката дека изгледа толку добро на 91 година.

Познатата Британка вели дека тајната на нејзината витка линија и добро здравје е редовното вежбање: „Работев со физиотерапевт, што топло им го препорачувам на постарите мажи и жени кои сакаат да останат во форма. Обично го правам тоа по половина час на ден и сметам дека ми дава енергија.’

Многумина сè уште ја нарекуваат Алексис наместо Џоан поради нејзината улога на лошата Алексис Карингтон Колби во серијата „Династија“ која ги одбележа осумдесеттите.

Пред улогата во култната серија, Колинс минуваше низ различни проблематични времиња, а на почетокот на кариерата Холивуд не беше љубезен кон неа: „Тие имаа секакви ужасни имиња за мене во одделот за шминка. Ме викаа „Лице Месечина“ затоа што имав многу сало, а имав и слаби нозе. Одделот за шминка беше огромен, а сите овие жени беа злобни и тешки“, рекла актерката и открила дека секојдневно била вербално малтретирана.

Слични содржини