Му се заканувал со пиштол поради нерасчистени долгови

од Берта Китинска

„На 21.09.2020 во 10.00 часот во Полициската станица Гази Баба, Н.Р.(43) од Арачиново, скопско, пријавил дека околу 08.15 часот во угостителски објект на ул. „Методија Андонов Ченто“, по претходна расправија за должничко-доверителски односи, Б.М. и неговиот брат му се заканувале со тврд предмет и огнено оружје, по што Б.М. испукал и неколку куршуми во воздух“ соопштуваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини