Актуелно
Почетна / Спорт / На Роналдо нема да му се допадне постот на Пирло на Инстаграм

На Роналдо нема да му се допадне постот на Пирло на Инстаграм

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, го смета Лионел Меси за најдобар играч на светот. Ова може да се види од неговата фотографија со Аргентинецот на Инстаграм од пред скоро 5 години, на која светскиот шампион напиша „Исклучителна средба со најдобриот“.

Секако, Кристијано Роналдо нема да биде фасциниран, затоа што е познат по тоа што секогаш сака да биде перцепиран како бр.1.

Вчера – неколку минути пред објавувањето за назначувањето на Италијанецот – ЦР7 напиша на социјалните мрежи дека клубот мора да ги носи најдобрите одлуки.

loading...