На „Табановце’’ сакал да премине со туѓ пасош

од Берта Китинска

На 06.09.2021 во 06.55 часот на граничен премин „Табановце“, полициски службеници ја привеле Ј.С.(33) од Ангола и двајца малолетници бидејќи при извршена пасошка контрола приложиле туѓи – белгиски лични документи, информираат од МВР.

Лицата биле предадени на полициски службеници за понатамошна постапка.

Слични содржини