Најава зa Audi RS E-Tron GT Ice Race Concept

од Vladimir Zorba

Со тизер видео, Audi го најавува концептот RS E-Tron GT Ice Race, чија премиера ќе биде на 28 мај.

Во оваа прилика германската компанија направи и соодветно Audi Sport Quattro со електричен погон.

Засега нема технички детали за овие возила, кои имаат надворешна шема на бои од мешавина на сива, виолетова и бела боја.

Внатрешноста на RS E-Tron GT Ice Race Concept е во бела и црна комбинација, а има и значка од одделот за персонализација на Audi Exclusive.

Слични содржини