Најфаталните жени во Зодијакот се родени во овие знаци

од Берта Китинска

Астролозите ги откриваат сите тајни на женскиот хороскоп – од тоа како треба да ги „прочитате“ припадничка на понежниот пол, па сè до тоа како да ги протолкувате „малите сигнали“ што таа ви ги испраќа доколку е заинтересирана за вас.

Овен

Жената Овен е еден од најжестоките хороскопски знаци.

Тие сакаат акција, авантуристи се и се тип на луѓе на кои можете да им се јавите и да кажете: „Спакувајте ги работите, ајде да одиме на море за половина час“.

Нивната планета е Марс и ги прави упорни, проактивни, па дури и воинствени и агресивни во некои ситуации. Независноста е клучен збор кога зборуваме за астрологијата на Овен. Тие не сакаат да добиваат нарачки од другите и уживаат да прават што сакаат.

Бик

Жените Бикови се вистински дами и на начин познат само на нив, секогаш успеваат да го добијат она што го сакаат. Стилот на жената Бик е елегантен, женствен и уникатен.

Понекогаш се премногу тврдоглави и ретко попуштаат први.Жените родени во овој знак на земјата не можат да поднесат да им кажуваат што да прават и дека грешат; во исто време, тие знаат да бидат многу остри, па дури и непријатни во комуникацијата, дури и кон луѓето кои им се многу блиски.

Близнаци

Динамиката е најважната одлика на нејзиниот карактер. Таа бесконечно ги цени слободата и независноста. Не дозволува никој да владее со неа, ниту ја наметнува својата волја. Таа е многу интелигентна

Жените Близнаци се, во душата, секогаш бунтовници кои не можат да се одморат долго на едно место. За овие жени, особено во нивната младост, играта е смислата на животот. И покрај нивните остри умови, тие сепак се со меко срце и многу емотивни.

Рак

Жената родена во знак на рак е многу чувствителна и емотивна личност. Но, за да се одбрани од светот, таа се обидува да ги скрие своите чувства.

Тие се многу грижливи, дури и кон луѓето кои не го заслужуваат тоа. Тие сакаат да готват, особено за семејството и уживаат во тоа.

Нивниот недостаток е тоа што тие се премногу емотивни и чувствителни, особено кога ги критикувате и не ги поддржувате. Тие сакаат да слушаат „Те сакам“ затоа што им дава сила и волја да се борат со сите животни предизвици.

Лав

Иако понекогаш се само-доволни, жените родени во овој огнен знак често имаат потреба од внимание и восхит. Гордоста и честопати суетата играат голема улога во постигнувањето успех по секоја цена.

Лавиците знаат да бидат арогантни и драматични, па затоа мажите во нивно друштво можат да се чувствуваат непријатно. Сепак, тоа не трае долго, бидејќи вродениот шарм на Лавица ве тера да заборавите сè многу брзо.

Девица

Интелигентна, елегантна и пред сè женствена – тоа е жена Девица. Нивниот нежен изглед е опоен, но не дозволувајте тоа да ве залажува – Девицата е доказ дека има луѓе кои делуваат смирено, па дури и наивно, но имаат друго лице кое вешто го кријат.

Се познавате себеси како одличен аналитичар – тие го знаат секој ваш чекор однапред и нема шанси да ја измамат Девицата на кој било начин.

Слични содржини