НАЈМОЌНИОТ СОЈУЗНИК во бробата против ВИШОКОТ КИЛОГРАМИ: Докажано е дека ова овошје топи маснотии!

од Vladimir Zorba

Докажано е дека грејпфрутот помага да се ослободите од салото на стомакот, велат јапонски нутриционисти. Истражувањето што го спроведоа покажа дека дури и оние кои не држат диета и го вклучуваат ова овошје во нивното дневно мени, несомнено губат вишок килограми.

Во просек, оние кои јаделе половина грејпфрут со секој оброк губеле 1,65 кг месечно, додека оние кои пиеле чаша сок од грејпфрут три пати на ден изгубиле 1,5 кг. Истражувањата исто така покажаа дека постои физиолошка врска помеѓу грејпфрут и инсулин, бидејќи хемиските својства на овој цитрус го намалуваат нивото на инсулин во крвта и го поттикнуваат слабеењето.

Значи, ако сакате да ја доведете линијата до совршенство, пробајте диета со грејпфрут.

loading...

Слични содржини