Навивачите на Меси не му даваат да си замине од Камп Ноу (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Лионел Меси денеска се прости од својата Барселона. По емотивната прес конференција

Меси го напушти Ноу Камп со своето семејство. Тоа заминување не помина без проблеми. Бројни фанови го блокираа неговиот автомобил.

Тие се обидоа да го блокираат и не сакаа да го пуштат. Фановите го скандираа името на Меси, а тој трпеливо чекаше во автомобилот.

Слични содржини