НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Близнаците ги очекува зголемување на платата, Стрелецот ќе ужива во љубовта

од Берта Китинска

Бидете подготвени за нови предизвици.

ОВЕН

РАБОТА: Излегувате од напорен период, па во текот на оваа недела можете да се одморите од работата и поголемите обврски. Ќе продолжи да има осцилација во односите со претпоставените, но подобрување може да се очекува пред крајот на неделата.

ЉУБОВ: Во текот на неделата ќе има тензија со саканата личност, па се советува балансирање. Избегнувајте расправии. Слободните членови ќе флертуваат, но поконкретни потези сè уште не се видливи.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на исхраната.

БИК

РАБОТА: Имате недела пред вас која ќе активира повеќе енергија преку работата. Ќе имате многу обврски, можност да останете прекувремено на работа, што уште повеќе ќе ве изнервира, но издржете, ќе имате корист од тоа.

ЉУБОВ: Напнатост во врските, затоа избегнувајте кавги. Крајот на неделата носи стабилизација во врската. Слободните можат да запознаат личност преку работното место, на пат кон работа, околу работа.

ЗДРАВЈЕ: Можни мигрени, главоболки пред крајот на неделата.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Неделата што претстои ви дава можност да ја промените постоечката работа доколку долго време сакате, недела кога можете да го решите работниот статус, но оваа недела пред вас може да се случи зголемување на платата.

ЉУБОВ: Добри односи со саканата личност, можност за пократко патување. Слободните можат да почнат да флертуваат со личност поврзана со факултетот или да запознаат личност во близина на образовни институции, како и во близина на верски објекти.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со мочниот меур, благи настинки, инфекции.

РАК

РАБОТА: Неделата што е пред нас ќе биде одбележана со обврски и работа, особено ако работите во државни органи. Оние кои чекаат владина работа или значително вработување преку јавните институции, оваа недела лесно можат да се вработат.

ЉУБОВ: Неделата што претстои е идеална за да уживате со саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Внимание е можен висок крвен притисок, но и нервоза, затоа повеќе одморете се, пешачете.

ЛАВ

РАБОТА: Деловни обврски полни со осцилации, нестабилност. Ќе имате чувство дека не сте способни ништо да направите како што треба. Избегнувајте конфликти со колегите. Крајот на неделата веќе носи ослободување од обврските.

ЉУБОВ: Понестабилните врски со саканата личност, но и страста ќе доминираат па ќе ја исправи секоја нерамнина. Слободните припадници на знакот ќе имаат шанса пред крајот на неделата да започнат романса со личност која долго ја познаваат.

ЗДРАВЈЕ: Ќе се чувствувате одлично, зголемена енергија.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Нагласени работни обврски, можни дополнителни работни места. Избегнувајте да склучувате важни зделки или да преговарате за поголеми проекти оваа недела.

ЉУБОВ: Очекувајте пријатни изненадувања од вашата сакана.

ЗДРАВЈЕ: Зголемена нервоза, внимавајте на нервите, како и бурни реакции кои можат да создадат дополнителна напнатост.

ВАГА

РАБОТА: Цела недела без поголеми промени во бизнис планот, на крајот на неделата можете да очекувате бенефиции на работното место, како и доколку сте без работа да се вработите во следните седум дена.

ЉУБОВ: Недела на страст, љубов, затоа уживајте со саканата личност, бидете сами. Слободните членови оваа недела можат да го променат својот статус и да влезат во многу убава врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со стапалата. Заморот и малаксаноста ќе ве придружуваат, затоа земајте повеќе витамини, но и одморете се.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Целата недела ќе биде претежно со мали осцилации. Можна напнатост низ работното место, тешкотии, повеќе работа, затоа издржете. Крајот на неделата ќе биде полесен.

ЉУБОВ: Зафатените главно ќе бидат во добри односи со партнерот, без поголеми осцилации. Слободните членови можат да запознаат интересна личност во нивната околина.

ЗДРАВЈЕ: Ќе се чувствувате добро. Кон крајот на неделата можна е блага настинка, затоа стоплете се, внесете повеќе витамини.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Нагласена комуникација, договори, преговори, општи административни работи во текот на неделата. Успешна недела за сообраќајни работни места, но и преку интернет.

ЉУБОВ: Зафатените ќе уживаат со саканата личност. Можно е да заминете на кратко патување, пријатни моменти со саканата личност. Слободните ќе запознаат сродна душа во нивното соседство.

ЗДРАВЈЕ: Можни мали дигестивни проблеми. Ќе бидете склони и кон болки во грлото.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Поволно време за унапредувања, награди, но и за стекнување статус на деловно поле. Добри односи со претпоставените. Добро е за менување на работните места, како и за барање на истото ако сте без работа.

ЉУБОВ: Избегнувајте расправии. Слободните можат да запознаат интересна личност во ресторани, трговски центри.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со алергии или склоност кон кивање и настинки.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Идеална недела за напредување, за решавање на статусот, како и за промена на работата на подобро или подигање.

ЉУБОВ: Слободните повеќе ќе зрачат, па поголеми се шансите сосема неочекувано да влезете во врска.

ЗДРАВЈЕ: Зголемена нервоза, напнатост, но и исцрпеност. Одморете повеќе, може да ве следи несоница. Избегнувајте консумирање алкохол.

РИБА

РАБОТА: Работните места главно се непроменети. Можни среќни околности преку работното место, наклонетоста на претпоставените.

ЉУБОВ: Слободните членови ќе бидат склони кон тајни врски, скандали и забранети врски.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со спиењето, затоа избегнувајте да си легнувате доцна, добро е малку да се посветите на спортот, но и медитацијата е добра за вас оваа недела.

Слични содржини