Нехамер: Србија е сидро на стабилноста на Западен Балкан

од Берта Китинска

Австрискиот канцелар Карл Нехамер денеска по разговорот со српскиот претседател Александар Вучиќ во Брисел истакна дека Србија е сидро на стабилноста на Западен Балкан.

„Ви благодарам Вучиќ за отворениот разговор. „Србија е сидро на стабилноста на Западен Балкан и важен економски партнер, особено за Австрија“, напиша Нехамер на својот Твитер профил.

Слични содржини