„Нетфликс“ нуди 5 милиони долари за концерт на Ариана Гранде

од Vladimir Zorba

Британските медиуми денес пишуваат дека Ариана Гранде наскоро ќе објави филм снимен за време на турнејата „Sweetener“, а работниот наслов е „Sweetener Tour film“.

Според весникот „The Sun“, стриминг гигантите во моментов се борат да ги откупат правата на овој концерт, а „Нетфликс“ и „Јутјуб“ нудат најмногу пари.

„Тимот на Ариана моментно преговара со разни стриминг услуги, а „Нетфликс“ и „ЈуТјуб“ изразија интерес“, рече извор во весникот.

„Нетфликс“ направи понуда од 5 милиони долари, со цел да ги добие правата за прикажување. Преговорите ги води тим од најблиските соработници на Ариана, предводени од менаџерот Скутер Браун. Филмот на брутално искрен и суров начин, покажува колку може да биде тежок животот за време на турнејата, но ќе има и убави моменти“, додава изворот.

Слични содржини