Неверојатна статистика: Левандовски постигнува гол на секои 37 минути во новата сезона

од Aleksandar Petrovski

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, постигнува гол на секои 37 минути оваа сезона во Бундеслигата, според порталот Goal.com.

На натпреварот од 5. коло против Ајнтрахт Франкфурт (5:0), 32-годишниот Полјак постигна „хет-трик“.

Вкупно во сезоната 2020/21, Левандовски одигра 5 натпревари на кои постигна 10 гола и даде 3 асистенции.

loading...

Слични содржини