Актуелно
Почетна / Сцена / Незаборавна роденденска забава на Анастасија Ражнатовиќ во домашна атмосфера: Кога Цеца го земала микрофонот, журката кулминирала (видео)

Незаборавна роденденска забава на Анастасија Ражнатовиќ во домашна атмосфера: Кога Цеца го земала микрофонот, журката кулминирала (видео)

Во домот на семејството Ражнатовиќ се прославил 22-от роденден на Анастасија Ражнатовиќ. По изненадувањето за роденденската девојка, започнала забавата.

Секако, забавата ја достигнала својата кулминација откако Светлана Цеца Ражнатовиќ го земала микрофонот и ја воодушевила публиката со нејзиниот настап.

Фолк-ѕвездата ја отпеала песната „Кад био рањен“, со што забавата достигнала едно повисоко и поинакво ниво.

View this post on Instagram

Ceca zapevala na Anastasijinom rođendanu!

A post shared by Portal Telegraf.rs/JETSET (@telegraf_jetset) on

Од тоа што може да се види уживала славеничката Анастасија, нејзиниот брат Вељко Ражнатовиќ, како и сите останати.

loading...