НИШТО ОД СВАДБАТА НА БРИТНИ! Пејачката мораше да ја откаже венчавката, еве ја главната причина!

од Vladimir Zorba

Пејачката Бритни Спирс прво ќе треба да ја чека официјалната одлука на судијата што го води нејзиниот случај, па дури потоа да планира венчавка со нејзиното момче Сем Ашагари.

Имено, парот се свршил во септември, а како што се наведува, пејачката и нејзиното момче веќе подготвиле брачен договор, но се паднало во вода – уште еднаш поради нејзиниот татко Џејми, пренесе „TMZ“.

Имено, додека на суд конечно не се реши прашањето за „старателството“, поради што, како што пишуваше, таа имала големи маки, парот нема да може да купи куќа, да се венча, ниту да има деца.

Најпрво се утврдува дали и треба уште „контрола“ или не. Дури потоа ќе се склучи предбрачен договор.

За потсетување, Џејми Спирс беше суспендиран од позицијата стрател на крајот на септември, а се уште не се знае дали некој друг ќе го заземе неговото место или никој нема да ја „игра“ таа улога во животот на поп принцезата.

Слични содржини