Актуелно
Почетна / Сцена / Ниту познатите не се „имуни“ на чудни навики, рутини и нарушувања

Ниту познатите не се „имуни“ на чудни навики, рутини и нарушувања

Многумина од нас веруваат дека популарните личности не се како обичните луѓе само поради тоа што имаат повеќе слава и пари. Но, вистината не е баш таква.

Всушност, некои од нив имаат некакви навики и опсесивни нарушувања од кои на обичните луѓе би останале вчудоневидени.

Ова се само дел од нив:

Бред Пит е „скаран“ со тушот

Многу од неговите колеги потврдиле дека Бред не е некој со кого сакаат да снимаат блиски сцени. Не е дека тој никогаш не се капе, туку тоа го прави поретко од останатите и често мириса на пот.

Оливија Вајлд грицка нокти

Оваа навика е тешка за надминување, како кај обичните луѓе, така и кај славните. Исто така, уште една позната личност која грицка нокти е и Бритни Спирс.

Кејти Пери мие заби пречесто

Кејти Пери е опседната со оралната хигиена, а нејзините блиски тврдат дека ги мие забите најмалку шест пати во денот.

Дејвид Бекам има опсесивно-компулсивно нарушување

Бекам е само еден од многуте луѓе кои страдаат од опсесивно-компулсивното нарушување и мрази кога нештата не се во парен број.

Софија Вергара е зависник од кафе

Софија Вергара пие премногу кафе и често го надминува препорачаниот дневен внес на кофеин.

Еминем сака темница

Раперот не може вистински да се одмори ако во собата во која спие има и најмал извор на светлина. Кога е на турнеја, тоа е единственото негово специјално барање, сместувачките капацитети да се погрижат во неговата соба да биде апсолутно темно.

Лејди Гага верува во духови

Пејачката е љубител на надреалното и паранормалното. Таа не се сомнева дека духови постојат и ништо не може да ја разубеди во тоа.

Памела Андерсон мрази огледала

Речиси е неверојатно икона како Памела никогаш да не сака да се погледне во огледало, а се верува дека ваквата навика потекнува од нејзината несигурност поради изгледот кога била тинејџерка. Но, таа тврди дека страда од фобија од рефлексии.

Бритни Спирс сака брза храна

Бритни е позната по тоа што јаде премногу брза храна, до степен на прејадување поради големите количини.

loading...