Ноќеска ранети двајца мажи во Скопје

од Берта Китинска

Двајца мажи од Скопје се тешко ранети ноќеска.

Ноќеска околу 00:20 часот на улицата Ферид Бајрам во Бутел, било пукано со автоматско оружје кон возило по што тешко повредени се две лица.

Кон нив било пукано, при што возачот и совозачот од „Аудито” се тешко ранети.

Со возило на Итна помош тие биле пренесени во приватната болница „Систина“.

 

Слични содржини